O UNIVERZITĚ

Vsaďte na kvalitní univerzitní vzdělání

Rozhodujete se o svém budoucím odborném zaměření? Zvolte si některý z oborů Metropolitní univerzity Praha. Získáte tak hodnotné vzdělání na uznávané soukromé vysoké škole s univerzitním statutem.

Přihlaste se ke studiu v českém i anglickém jazyce

Chcete absolvovat svá studia v českém i anglickém jazyce? Naše univerzita tuto možnost nabízí v bakalářských, magisterských i doktorských oborech. Studovat můžete například obor Mezinárodní vztahy a evropská studia / International Relations and European Studies nebo třeba obory Mediální studia, Veřejná správa či Mezinárodní obchod.

Rádi byste se stali politologem?

Studentům je k dispozici široká škála oborů, které mohou absolvovat v prezenční i kombinované formě. Vybrat si třeba můžete Humanitní studia nebo Mediální studia, v nabídce nechybí ani vyhledávané studium Politologie, Mezinárodního obchodu či Veřejné správy.

Studium mezinárodních vztahů

Naší specializací je oblast mezinárodních teritoriálních vztahů v ekonomické, politické i kulturní rovině. Stěžejní je  studium oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia nebo Mezinárodní obchod. Chcete se věnovat studiím zaměřeným na konkrétní oblast? Vyberte si Anglofonní studia / Anglophone Studies nebo Asijská studia a mezinárodní vztahy / Asian Studies and International Relations. Vyznavači moderní komunikace si mohou vybrat obor Bezpečnost a technologie komunikace zaměřený na IT bezpečnost.

Vědecko-výzkumná činnost

Všichni naši vyučující jsou nejen předními pedagogy, ale i odborníky, kteří se podílejí se na vědecké a výzkumné činnosti univerzity. Jejím základem jsou aktivity členů jednotlivých kateder, z nichž některé  profilují svůj výzkum v rámci specializovaných center. Katedry i vědecko-výzkumná centra vydávají vlastní monografie, realizují vědecké granty, spolupracují s dalšími vysokoškolskými pracovišti nebo pořádají odborné konference. Do naší vědecko-výzkumné činnosti systematicky zapojujeme studenty, a to především magisterských a doktorských studijních oborů. Zřídili jsme i Centrum pro podporu vědy.

Zahraniční spolupráce

Naše univerzita klade důraz na mezinárodní rozměr vzdělání. Spolupracujeme s více než 170 zahraničními univerzitami, a to nejen v Evropě, ale také v Asii či Americe. Naši studenti tím získávají zajímavou možnost absolvovat část svých studií v zahraničí.

Studium pro lidi se zdravotním postižením

V akademickém roce 2003/2004 jsme zahájili projekt Škola bez bariér. Díky němu získávají lidé se zdravotní postižením možnost absolvovat studium Politologie, Humanitních studií, Mezinárodního obchodu či některého jiného oboru z naší nabídky.

  • Dubečská 900/10
  • Praha 10 - Strašnice
  • 100 00
  • mapa

Kontaktní osoby

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Všechny sekce